RTG príslušenstvo a vybavenie

Anton / RTG príslušenstvo a vybavenie

:: Kazety a fólie

RTG kazety

Nemecká spoločnosť CAWO  má dlhú tradíciu v produkcii vysokokvalitných röntgenových kaziet. Za účelom zabezpečiť najostrejšie obrázky v rádiológii, naše kazety využívajú vysoko progresívny magnetický systém.

Na vyžiadanie kazety s ID oknom pre účel ľahkého a zrozumiteľného zobrazenia ID údajov o pacientovi na RTG filme. Pomocou digitálnej ID kamery  CAWO DIGIDCAM všetky tieto informácie budú jasne čitateľné  na röntgenovom snímke. CAWO kazety sú k dispozícii v rôznych štandardných veľkostiach podľa Vašej požiadavky. Všetky kazety spĺňajú požiadavky smernice Rady 93/42/EEC, štandardy pre lekárske pomôcky podľa DIN EN ISO 4090: 2004 08 a sú certifikované CE značkou.
Kontaktujte nás pre podrobnejšie informácie.

CAWO ABS kazety

CAWO ABS kazety sú dôležitý produkt v každodennej konvenčnej rádiológii. Vyrobené zo silného, ľahkého plastu, dostupné v najbežnej-ších veľkostiach. ABS kazeta je taktiež vybavená magnetickou trakciou, takže ide o systém, ktorý zaistí vysokokvalitné obrázky znova a znova.

Pevné a ľahké: ako potrebujete!

Rovnako pevné a silné, ako železo. CAWO ABS kazeta je vyrábaná z materiálu Novodur ® ,  čo je tvrdý, nárazu vzdorný plast s pôsobivým zoznamom znakov akosti, vrátane sily a odolnosti. Liaty  Novodur ® kombinuje tuhosť a životnosť s nízkou hmotnosťou, ktorá je až o 45% ľahšia ako konvenčné kovové kazety. Je vyrobená s obzvlášť žiaruvzdorných materiálov, preskúšaných praxou v širokej škále klimatických podmienok po celom svete. Ich polyuretánové rohy a extra bezpečné uzamykacie funkcie zabezpečia , že do kazety nebude prenikať svetlo.
Dizajn CAWO - ABS kazety  je vyvinutý s ohľadom na vysokú praktickosť pre prácu v tmavej komore.
Uzatvárací mechanizmus je ľahko vymeniteľný za pomoci jednoduchého skrutkovača
a je dostupný ako náhradný diel a príslušenstvo.

Zdokonalená konštrukcia

Špeciálne navrhnutý magnetický systém ABS kazety poskytuje intenzívny rovnaký kontakt medzi filmom a RTG žiarením. Predlohová obrazovka je upevnená na magnetickú gumu s vankúšikom. Podporné pruženia sú upevnené na plávajúcej oceľovej fólii. Magnetická trakcia medzi magnetickou gumou a oceľovou fóliu drží v snímanej časti kazety a film pevne spolu.
Výsledkom  je obraz, ktorý je ostrejší ako kedykoľvek predtým. Okrem toho, magnetizmus je odolný voči zlyhaniu a stály, čím garantuje spoľahlivú obrazovú kvalitu počas celej doby životnosti kazety.

Veľkosť identifikačného okienka na kazete
 
US verzia: 53,5 x 23,5 mm
EU verzia: 53,5 x 13,5 mm

Technické informácie a dostupné veľkosti

 Velkosť

Kód objednávky

Štandart w/o ID okienko

Kód objednávky

US okienko

Kód objednavky

EU okienko

13x18 cm

3OTSQ

3OTFZ

37Q2A

15x30 cm

37TB4

37TEB

18x24 cm

3OTTS

3OTG2

37Q3C

18x43 cm

3OTUU

3OTH4

37Q4E

20x40 cm

3OTVW

3OTJ6

37Q5G

24x30 cm

3OTX1

3OTLB

37Q6J

30x35 cm

3OTY3

3OTMD

30x40 cm

3OTZ5

3OTNF

37Q7L

35x35 cm

3OT17

3OTOH

38Q8N

35x43 cm

3OT2A

3OTPK

37Q9P

Veľkosť

Kód objednávky

Štandart w/o ID okienko

Kód objednavky

US okienko

5x7"

3OTSQ

3OTFZ

6.5x8.5"

3PQPF

3PQL6

7x17"

3OTUU

3OTH4

8x10"

3OT3C

3OTQM

9.5x9.5"

3OTWY

3OTK8

10x12"

3OT4E

3OTRO

11x14"

37RAT

37RBV

12x15"

3PQK4

3PQM8

14x14"

3OT17

3OTOH

14x17"

3OT2A

3OTPK

RTG Kazety PRIMAX

Ďalej ponúkame v danom segmente medicínske RTG kazety nemeckej výroby značky PRIMAX : sú odolnej konštrukcie, vyrobené z tuhého hliníkového rámu. Vynikajúcu povrchovú úpravu zabezpečuje prášková farba. Disponujú bezpečnostným stláčacím blokovacím mechanizmom a vynikajúcim kontaktom s fóliou pre najlepšiu kvalitu zobrazenia.

Na stiahnutie

KODAK Kazety

Pre vysokokvalitné konzistentné snímky a maximálny súlad s intraorálnymi filmami značky Kodak dodávame kazety a fólie rovnakého programu.

CAWO zosiľujúce fólie –zelenocitlivé/ modrocitlivé

CAWO OG zosiľujúce fólie sa používajú na snímkovanie so zeleno/ modro- citlivých röntgenových snímok, obsahujú luminofosforné materiály na základe vzácnych zemín s vysokou svietivosťou a nízkej zrnitosti. Následkom toho je možné dosiahnuť vysoko kvalitné röntgenové obrázky počas snímkovania pacienta s minimálnou dávkou žiarenia. Ich silná ochranná vrstva chráni pred opotrebovaním a tak prispieva k dlhej trvácnosti. Vhodné sú  pre všetky druhy vyšetrenia.

Zelenocitlivé zosiľujúce fólie CAWO sú k dispozícii vo všetkých

bežných veľkostiach a taktiež vo viacej druhoch zosilujúceho faktoru:

 • CAWO OG 2
 • CAWO OG 4
 • CAWO OG 8
 • CAWO OG 16

Modrocitlivé zosiľujúce fólie CAWO sú k dispozícii vo všetkých bežných veľkostiach a taktiež vo viacej druhoch zosiľujúceho faktoru:

 • CAWO SE 2
 • CAWO SE 4
 • CAWO SE 8

CAWO graduálne fólie

Pri snímkovaní sa stáva, že snímaný objekt je v rôznych miestach rôznej hustoty a hrúbky. Keďže sa ťažko dosahujú dobré výsledky pri takomto objekte, CAWO odporúča použiť graduálne zosilňovacie fólie. Tieto fólie Vám zabezpečia svojim stupňujúcim zosilňovacím faktorom konštantné zosilnenie RTG žiarenia oproti nesúladu hustoty snímaného objektu, a tým rovnakú kvalitu celej RTG snímky. Taktiež vďaka vysokému priemernému zosilňovaniu, stačia na optimálne röntgenové vyšetrenia nízke dávky žiarenia.

Rozmery a veľkosti:

Zelenocitlivé

Zos. faktor

Modrocitlivé

Zos. faktor

CAWO OG Gradual + -

100 - 400

CAWO OG Gradual + - + do veľkosti 35 x 43 cm

400 - 200 - 400

CAWO Gradua do veľkosti 40 x 40 cm

100 - 300

PRIMAX zosiľujúce fólie

Zosiľujúce fólie  sú vyrobené na báze vzácnych zemín najnovšej generácie. Typ PRIMAX G 400 zeleno emitujúce, typ  PRIMAX B 200 a Y 400 modro emitujúce.

Na stiahnutie

KODAK zosiľujúce fólie

Pre vysokokvalitné konzistentné snímky a maximálny súlad s intraorálnymi filmami značky Kodak dodávame kazety a fólie rovnakého programu.

DAP - merače dávky

Merač dávok je kompaktné, univerzálne zariadenie na meranie dávky pri RTG vyšetreniach. Zariadenie je funkčne a prakticky dizajnované. Ovládanie je veľmi jednoduché ( čo urýchľuje prácu RTG laboranta ), ako ovládanie kontrolných tlačidiel a integrovaný displej priamo do merača dávky.

Je možné bez problémov nainštalovať na akýkoľvek typ RTG zariadenia, či už stacionárneho, pojazdného RTG prístroja, ako aj na staršie typy RTG prístrojov Chirana napr. CLO 15. Na všetky merače dávok je možné pripojiť rôzne druhy príslušenstva, napr. tlačiareň.

anton.kios.sk/pristroje-na-meranie-davky/

AEC - automatická kontrola expozície

Ionizačné komôrky slúžia na automatické nadstavenie snímkovacích hodnôt pri RTG vyšetreniach. Používaním ionizačných komôrok dochádza k eliminácii opakovania snímok a k štandardizácii snímky pri RTG vyšetreniach, čo zabezpečuje stálosť kvality. Senzory sú situované čo najbližšie k snímkovanému objektu, aby bola zabezpečená vernosť snímkovanému objektu z hľadiska kvality RTG snímania. Ionizačné komôrky je možné aplikovať aj do staršieho RTG náradia ( Chirana: Tablix-Vertigraf ) v závislosti od druhu generátora.

Svetový výrobca AEC ionizačných komôrok spoločnosť VacuTec sa špecializuje, vyvíja a produkuje novinky v oblasti meracej a zobrazovacej techniky pre oblasť rádiológia. Medzi najdôležitejšie faktory pôsobenia v oblasti je kvalita zobrazenia a najnižšia dávka na pacientovi. Preto spojila spoločnosť ANTON s.r.o. skúsenosť a prax v nemocničných zariadeniach a skúsenosť a technologickú  tradíciu VacuTec.

Ionizačné komôrky sú v skutočnosti citlivé senzory pre automatickú kontrolu expozície RTG ovládača. Skladajú sa najčastejšie z paralelných komôrok 1, 3 alebo 5 meracích polí, spojených zo zosilňovačom a výberom snímkovacieho pola. Úzka konštrukcia 6 mm predurčuje komôrky na použitie v akomkoľvek modernom prístroji. Veľkosti AEC komôrok sú štandardné pre bežné systémy, ale je možné požadovať aj špeciálne rozmery na konkrétne prístroje

Princíp fungovania ionizačných komôrok
Prúd generovaný v snímaných poliach komôrok je zosilnený, ďalej digitalizovaný a uvedený do automatickej kontroly expozícii AEC v RTG generátore s ovládačom. AEC zabezpečuje ukončenie expozičného signálu do expozičnej riadiacej jednotky v generátore a tým potvrdzuje optimálnu reprodukciu kvality obrazu, s čo najnižšou optimálnou výškou radiácie, denzitou a ďalších faktorov pre čo najvyššiu kvalitu snímku.

Fotogaléria

RTG žiariče

Ponúkame rôzne druhy žiaričov v závislosti od typu a prevádzkového zaťaženia pracoviska: pre klasické rádiodiagnostické RTG prístroje, CT, mamografické prístroje, atď...

Podľa Vašej potreby vieme určiť typ, ktorý Vám bude vyhovovať.
Poradíme Vám či lampa vysokootáčková, nízkootáčková, aký typ ohniska, či s rotačnou, alebo pevnou anódou je tá pravá, čo potrebujete.
Náš výrobca vie uspokojiť aj tie najnáročnejšie požiadavky, aby bola docielená kvalita zobrazenia na čo najvyššom stupni.

Vysokonapäťové káble

Vysokonapäťové káble môžu byť dodané v rôznych dĺžkach poľa účelu použitia a podľa požiadavky zaťažiteľnosti pri RTG snímkovaní.

BT – BTE Vyšetrovací RTG stôl ( elevačný )

BT je horizontálny RTG  vyšetrovací stôl s výškou 75mm od zeme po úložnú vyšetrovaciu dosku. BT  RTG vyšetrovací stôl slúži ako základné rádiodiagnostické náradie pre snímkovanie pre klinické röntgenové pracoviská .

BTE- elevačný vyšetrovací stôl: Umožňuje snímkovať ležiacich pacientov, tak v projekciách bežných , ako aj špeciálnych. Viac...

Tvarovo, mechanicky a elektricky je snímkovací stôl BT a BTE prispôsobený prednostne pre použitie v komplete rovnakého výrobcu Italray so stĺpovým stojanom -držiakom RTG  žiariča Statix.

BT – vyšetrovací stôl je klasický RTG stôl s úložnou vyšetrovacou pohyblivou doskou.

Vyšetrovací stôl  BTE  má zhodné vlastnosti ako BT s pridanou funkciou zdvihu.

Technická špecifikácia:

Rozmery stola:

2200 mm x 770 mm

Výška stola:

750 mm

Pohyb – pozdĺžny:

1000 mm

Pohyb – priečny:

130 – 130 mm

Vzdialenosť - stôl a film:

68 mm

Pozdĺžny pohyb mriežka:

400 mm

Celková váha:

140 kg

Napájanie:

220 Vac +/- 10% 50/60 Hz / 1A

AL ekvivalent ( vrstvy úložnej dosky):

0,85 mm A

Bucky clona: Pohyb mriežky motorizovaný (možnosť výberu rýchlosti u výrobcu).

Veľkosť mriežky: 1 : 10 D.F.F. 120. škála 103 štandardná mriežka, iné typy na požiadanie. Na bucky clone aretačné zapnutie, alebo vypnutie posunu clony. Držiak kazety, manuálne centrovanie.

BTE je pripravený pre DR a môže byť kedykoľvek obnovený DR systémom ITALRAY X FRAME DR Digital Radiography system: DR flat panel detektor je vložený do stola kde je predpripravené miesto na jeho uloženie. Možnosť zapojenia digitalizácie CPI DIGITAL SYSTEM .

BS45 - vertigraf

BS 45 je kompaktný vertikálny vyšetrovací komplet s pohyblivou mriežkou a s výškovým nastavovaním v plnom rozsahu, vyrobený pre rádiodiagnostické vyšetrenia v stoji.

Pohyb mriežky motorizovaný (možnosť výberu rýchlosti u výrobcu). Veľkosť mriežky: 1 : 10 D.F.F. 120. škála 103 štandardná mriežka, iné typy na požiadanie. Na bucky clone aretačné zapnutie, alebo vypnutie posunu clony. Držiak kazety, manuálne centrovanie.

Môže byť pripojený k akémukoľvek RTG náradiu!!!

BS 45 je pripravený pre DR  a môže byť kedykoľvek obnovený DR systémom ITALRAY X FRAME DR Digital Radiography system. DR flat panel detektor je vložený do stola kde je predpripravené miesto na jeho uloženie.
Možnosť zapojenia digitalizácie CPI DIGITAL SYSTEM

:: Negatoskopy

LCD VISTA Negatoskopy

 • Elegantný a tenký dizajn
 • Kvalitná technológia osvetlenia v priemere  5000 Cd/1m2
 • Svietivosť  cca. 20 000 hodín
 • CE

Fotogaléria

Na stiahnutie

LCD LumiVision Negatoskopy

 • Elegantný a tenký dizajn
 • Nastavenie svietivosti
 • Kvalitná technológia osvetlenia v priemere 3.500 Cd/1m2
 • Svietivosť  cca. 20 000 hodín
 • Možnosť automatického zapnutia pri zasunutí snímku do negatoskopu
 • CE

Fotogaléria

Na stiahnutie

PRIMAX PLANILUX negatoskopy

 • Elegantný užívateľský dizajn
 • Kvalitná technológia osvetlenia v priemere od 4.400 Cd/1mdo 8000 Cd/1m
 • Využitie vo od všeobecnéj radiológie, VET až po mamografické vyšetrenia
 • Možnosť voľb y rôznych prídavných zariadení ako clony, zväčšovacie sklá, IRIS svetlá...
 • Nastavenie svietivosti
 • Dlhá životnosť
 • Servis
 • CE

Fotogaléria

Na stiahnutie

:: Sterilizátory

:: Snímkovanie dieťaťa

Pomôcka na fixáciu dieťaťa pri rtg. snímkovaní Vám zabezpečí bezpečnú prácu a rtg. snímok bez akýchkoľvek obmedzení a vysokej kvality. Ide o vysokokvalitný špeciálny zdravotnícky výrobok, ktorý uľahčuje prácu s malinkými deťmi a dosahuje veľmi dobré výsledky. Nedochádza k rozmaznanosti rtg. snímku a tým sa dosahuje vysoká úroveň ostrosti a tým kvality diagnostiky. Používanie fixačného systému vedie k nízkej dávke na malom pacientovi a to, že už nie je nutné opakovať snímok pri pohybe dieťaťa.
V prípade akejkoľvek otázky, kontaktujte ANTON s.r.o.

:: Dorozumievacie zariadenie

Prepážkový komunikačný systém, určený na dorozmievanie sa obsluhy s pacientom - rôzne prevedenia.

Na stiahnutie

:: Havarijné nádrže

Užívateľské menu